Blog

Autorentgen – edycja druga. Jakie wyzwanie tym razem czekało ekipę M4K Garage Kościerzyna?

Ciąg dalszy akcji „Autorentgen” – tym razem wygranym został Pan Marek, właściciel Citroena C4 Loeb z silnikiem 1,6 HDI. Lista usterek była długa ale mechanicy z Kościerzyny jak zawsze spisali się na medal!

No dobra, a teraz opowiemy jak to dokładnie było…

Przede wszystkim – właściciel przygotował bardzo szczegółowy opis usterek samochodu. Na liście znajdował się między innymi zapis o niezidentyfikowanym stukaniu w tylnym zawieszeniu, wyciek z okolic koła pasowego, słabe siłowniki klapy bagażnika oraz problem z układem wydechowym. Mimo wszystko postanowiliśmy sprawdzić samochód jeszcze raz, by niczego istotnego nie przeoczyć. Po jazdach testowych oraz oględzinach okazało się, że wymiany wymaga między innymi komplet sprzęgła wraz z kołem dwumasowym, komplet tarcz i klocków a także przewody hamulcowe, a przekładnia kierownicza wymaga profesjonalnej regeneracji, której jak zwykle dokonała sprawdzona przez nas firma Regparts. Firma Vehiclo stanęła na wysokości zadania i bardzo szybko dostarczyła nam zregenerowaną turbosprężarkę  do Citroena. Załoga M4K Garage Kościerzyna wymieniła też kompletny rozrząd oraz płyny eksploatacyjne i filtry. Samochód otrzymał również nowe opony, akumulator i oczywiście po naprawie zawieszenia została ustawiona geometria.

Nadszedł dzień wydania samochodu właścicielowi…

Na szczęście Citroen nie cierpiał na tak poważne usterki jak bohater poprzedniej edycji Auterentgena, tutaj wszystko poszło zgodnie  z planem i Pan Marek przyjechał po odbiór swojego ukochanego C4 planowo. Wartość wszystkich prac wykonanych przez niespełna tydzień przy tym samochodzie (robocizna oraz części) to w przybliżeniu 11 000 zł.

Podsumowanie i edycja trzecia, co i jak?


To bardzo budujące, widzieć taką radość właściciela Citroena po odbiorze. Kto będzie kolejnym szczęśliwcem? To okaże się już niedługo, ponieważ lada chwila ogłoszone zostaną wyniki. A jeśli nie widziałeś odcinka z drugiej edycji i chcesz nadrobić zaległości oraz jak przebiegały prace, to możesz zobaczyć go tutaj!