Blog

Nowy sprzęt – nowe możliwości!

Sieć warsztatów M4K ciągle się rozwija, nie tylko wspólnie ale też każdy oddział z osobna. Idąc z duchem czasu oraz potrzebami naszych Klientów stale podnosimy jakość oraz zakres wykonywanych usług.

Co nowego We Wrocławiu?

Na dworze coraz cieplej, lato już na horyzoncie. A czego potrzeba kierowcom najbardziej kiedy temperatura na dworze i w samochodzie rośnie? Oczywiście sprawnej i nabitej klimatyzacji! Wychodząc więc naprzeciw potrzebom naszych Klientów do M4K Garage Wrocław niedawno dojechała nowiuteńka maszyna TEXA. Pozwala ona na automatyczną obsługę układów klimatyzacji z użyciem czynnika nowej generacji – R1234yf. Dzięki temu zaawansowanemu urządzeniu można szybko i sprawnie nie tylko „nabić” układ ale także sprawdzić jego szczelność.

Katowice – bardzo prężnie rozwijający się warsztat!

M4K Garage Katowice działa zaledwie od stycznia bieżącego roku i ani chwilę nie stoi w miejscu! Właśnie zakupili urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Na polskich drogach przybywa samochodów z „automatem” więc i zainteresowanie dynamiczną wymianą oleju jest coraz większe. A dlaczego akurat taka metoda?  Olej, starzejąc się, traci swoje pierwotne właściwości i nie jest w stanie wymywać zanieczyszczeń zatykających kanały i zawory sterujące pracą skrzyni, co może skutkować poważną awarią. Niestety grawitacyjna (statyczna) wymiana pozwala na spuszczenie zwykle tylko około połowy oleju, podczas gdy reszta zostaje w konwerterze, pompie i kanałach olejowych. Właśnie dlatego najlepiej stosować wymiany dynamiczne, które pozwalają na włączenie się w obieg oleju skrzyni i przeprowadzenie wymiany w trakcie pracy silnika i skrzyni. Pompa oleju skrzyni biegów „wypycha” wówczas cały olej, w którego miejsce wtłaczany jest nowy.