Dynamiczna wymiana oleju Łódź - M4K Garage

Automatyczne skrzynie biegów to zaawansowane technologicznie układy, które umożliwiają płynne przejścia między biegami, co przekłada się na komfort jazdy oraz wydajność samochodu. Jednym z kluczowych aspektów dbania o zdrowie skrzyni biegów jest regularna wymiana oleju, a jeśli chodzi o wysoką jakość usług w zakresie dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, M4K Garage w Łodzi stoi na czele.

Czym jest dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów i w jakim celu się ją wykonuje?

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów to zaawansowany proces serwisowy, mający na celu zachowanie optymalnej wydajności i trwałości skrzyni biegów. W przeciwieństwie do standardowej wymiany oleju, która polega na spuszczeniu części zużytego oleju i dolaniu świeżego. Dynamiczna wymiana to proces bardziej skomplikowany i efektywny. Polega ona na stopniowym wymienianiu oleju wraz z jednoczesnym działaniem skrzyni biegów w kontrolowany sposób, co pozwala usunąć z układu resztki starego oleju oraz osadów, które mogą negatywnie wpływać na pracę skrzyni.

Proces dynamicznej wymiany oleju

W M4K Garage, dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest przeprowadzana przez zespół wykwalifikowanych techników, posługujących się najnowszym sprzętem diagnostycznym i narzędziami. Proces rozpoczyna się od wstępnej analizy stanu skrzyni biegów, aby ocenić, czy jest ona gotowa na wymianę oleju. Następnie, samochód jest podnoszony i umieszczany na specjalistycznych podnośnikach, umożliwiających łatwiejszy dostęp do skrzyni. Po podniesieniu samochodu do układu hydraulicznego skrzyni podpinane jest specjalistyczne urządzenie mająca za zadanie w sposób kontrolowany podawać nowy olej przy jednoczesnym odbieraniu zużytego. Dzięki temu urządzeniu możemy w sposób kontrolowany wymienić całkowicie olej w skrzyni, wypłukać ją z resztki starego oleju oraz osadów.

Kiedy należy wykonać dynamiczną wymianę oleju w skrzyni?

Należy pamiętać, że harmonogram wymiany oleju w skrzyni biegów różni się w zależności od modelu samochodu oraz rodzaju oleju stosowanego przez producenta. Część producentów nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w skrzyni biegów, co skutkuje ich uszkodzeniu. W większości przypadków zaleca się wykonywanie dynamicznej wymiany oleju co 50 000 – 80 000 kilometrów. Niemniej jednak, jeśli samochód jest użytkowany w trudnych warunkach, takich jak jazda w terenie czy ciągłe przeciążenia, warto zwrócić uwagę na zmianę oleju wcześniej, aby zapewnić optymalną pracę skrzyni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Łódź - jaka cena?

Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników, który wpływa na decyzję o serwisie samochodu, jest cena. W M4K Garage w Łodzi, koszt dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów jest ustalany indywidualnie, z uwzględnieniem marki i modelu pojazdu, rodzaju oleju oraz ewentualnych dodatkowych prac. Jest to inwestycja w komfort jazdy i trwałość samochodu, która może znacząco wpłynąć na długoterminową wydajność skrzyni biegów.

W M4K Garage w Łodzi, doświadczony zespół specjalistów wykonuje tę zaawansowaną procedurę z dbałością o najmniejsze detale, przy użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii. Pamiętaj, że regularna dynamiczna wymiana oleju może znacząco wpłynąć na komfort jazdy, wydajność oraz trwałość skrzyni biegów Twojego pojazdu.

KONTAKT

M4K Garage Łódź
ul. Papiernicza 7M, Łódź